Kwas hialuronowy – wypełniacze. makijaż permanentny Bielsko-Biała

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skory. Wytwarzany jest w skórze przez fibroblasty. Znajduje się w skrze w przestrzeni międzykomórkowej, gdzie stanowi idealne środowisko do życia wszystkich komórek skóry. Jego rola polega również na stymulacji produkcji włókien kolagenowych przez fibroblasty oraz na ochronie wszystkich elementów skory przed niszczącym działaniem wolnych rodników.

Kwas hialuronowy ma silne właściwości higroskopijne,czyli potrafi wiązać bardzo duże ilości wody,stanowiąc idealny środek nawilżający. W procesie starzenia tracimy jednak młodzieńczy zapas kwasu hialuronowego. Przez to słabiej funkcjonują same fibroblasty,wytwarzając coraz mniej włókien kolagenowych. Nasilający się proces utraty kwasu hialuronowego w skórze doprowadza do jej ścieńczenia, zwiodczenia i poddawania się silniej grawitacji. Poddając iniekcji naturalny kwas hialuronowy możemy zatrzymać i odwrócić ten proces, przywracając skórze młodzieńcze właściwości.

makijaż permanentny Żywiecmakijaż trwały Bielsko-Biała

Kiedy zdecydować się na zabieg?
Trudno określić wiek w którym powinniśmy zacząć stosowanie kwasu hialuronowego. Zazwyczaj stosowanie kwasu hialuronowego zaczynamy zbyt późno, kiedy zmarszczki są bardzo zarysowane,
a bruzdy bardzo głębokie.

Decyzja o pierwszym zabiegu z zastosowaniem kwasu hialuronowego zależy od indywidualnych potrzeb. Kiedy zauważymy pierwsze oznaki starzenia się skóry, pierwsze zmarszczki lub rysujące się bruzdy to znak, że czas udać się do gabinetu medycyny estetycznej, nie na zabieg, lecz na konsultację.

makijaż trwały Żywiec
Przeciwwskazania do zabiegu:
•    Ciąża
•    Leki sterydowe
•    Opryszczka czynna

Jak długo utrzymują się efekty?
W zależności od użytego preparatu, efekty średnio utrzymują się ok 9-18 miesięcy, czasami nawet dłużej, w zależności od wieku, rodzaju skóry, trybu życia oraz miejsca podania preparatu.

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa bardziej znana pod nazwą Botoks, podana pod skórę blokuje impulsy nerwowe, umożliwiając rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Wszystkie inne funkcje skóry, takie jak wrażliwość skóry na dotyk, koloryt unerwienie, nie ulegają zmianie. Jest to proces odwracalny utrzymujący się od ok. 4 m-cy do ok 6 m-cy lub dłużej.
Botoks znalazł miejsce w medycynie i kosmetyce estetycznej ze względu na rewelacyjne efekty usuwania zmarszczek, redukcji kurzych łapek, zmarszczek czołowych poziomych oraz zmarszczek między brwiowych. Po zastosowaniu botuliny twarz wygląda na wypoczętą i młodszą.

Wskazaniem do zabiegu jest obecność niechcianej zmarszczki.
Głównym zadaniem toksyny botulinowej jest spłycenie istniejących już zmarszczek, ale również bardzo ważną funkcją jest zastosowanie go w celach profilaktycznych. Stosowanie toksyny botulinowej wystarczająco wcześnie ( wiek ok 27-30 lat ) gwarantuje gładką skórę i młody wygląd przez długie lata.

makijaż permanentny

makijaz trwały

makijaz permanentny

Przeciwwskazania do zabiegu:
•    zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
•    (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
•    nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie)
•    stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:
– aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.)
– aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina)
– D-penicylamina (Cuprenil)
– cyklosporyna
– tubokuraryna, pankuronium, galamina
– sukcynylocholina
– linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna
•    miejscowe infekcje skóry
•    ciąża, okres laktacji

Pierwsze efekty można zaobserwować już po 2-3 dniach, natomiast na ostateczny efekt musimy poczekać ok 10 -14 dni. Nie istnieje ryzyko żadnych blizn bądź uszkodzeń, a miejsce wstrzyknięcia jest niewidoczne.
Zaraz po zabiegu w miejscach iniekcji może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które po krótkiej chwili ustępuje. Można wrócić do codziennych obowiązków przy jednoczesnym zachowaniu zaleceń uzyskanych w gabinecie:
•    nie masujemy miejsc poddanych zabiegowi,
•    nie pochylamy głowy przez 4 kolejne godziny,
•    nie śpimy przez 4 godziny.

Jak przygotować się do zabiegu.
Przed zabiegiem nie należy palić przez około 4 godziny.

Powtarzanie zabiegów
Coraz więcej osób decyduje się na zabiegi z zastosowaniem botoksu ponieważ wypoczęty i młody wygląd w dzisiejszych czasach jest bardzo pożądany. Gdy jesteśmy zadowolenie z odbicia w lustrze poprawia się nasze samopoczucie, podwyższa samoocena, co ma olbrzymi wpływ na kontakty międzyludzkie w pracy i w domu. Zabieg można powtarzać co około 6 m-cy.

makijaż trwały